Kajak kanu klub Zagreb

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Prvenstvo Republike Hrvatske u slalomu za seniore za 2010. godinu

[kljukan_desno]Dana 29.08.2010. godine, na slalom stazi u Donjoj Dubravi, održano je seniorsko Prvenstvo Republike Hrvatske u slalomu na divljim vodama za 2010. godinu u organizaciji Hrvatskog kajakaškog saveza i Kajak kanu kluba Zagreb. Na natjecanju je nastupilo 50-tak natjecatelja iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Stazu za seniorsko prvenstvo postavio je prof. Dubravko Lilek. Sama staza je bila tehnički zahtjevna i skoro na svakim vratim je bila neka mala zamka za natjecatelje.

Uglavnom, članovi našeg kluba polučili su izvrsne rezultate, no manje nismo ni očekivali. U disciplini kanua jednosjeda (C1) očekivano je pobijedio naš Matija Marinić. Odmah iza njega na drugom mjestu je Danko Herceg, najuspješniji hrvatski slalomaš.

U disciplini kajaka (K1) desilo se malo iznenađenje. Pobjedu je odnio Marko Mrkoci ispred olimpijca Dinka Mulića (oba članovi KKK Zagreb). Dinka je mala neopreznost u drugoj vožnji stajala 2 sekunde kaznenih što je Marku omogućilo ovu pobjedu.

U manje popularnoj disciplini u Hrvata, kanua dvosjeda (C2), pobjedu je ostvarila posada Ivan Tolić/Luka Obadić (KK Končar) ispred naše C2 posade Filip Kuftinec/Filip Kostić Križan.

Održana su i ekipna natjecanja. U ekipnom natjecanju kanua 3xC1 naša ekipa Danko Herceg/Matija Marinić/Goran Glumac (KKK Zagreb) je pobijedila ispred končareve ekipe Tomislav Lepan/Marko Tolić/Ivan Tolić. U ekipnom natjecanju kajakaša 3xK1 pobijedili su končarevci Filip Karamarko/AmirAganović/Boris Dujmić. Naša ekipa Marko Mrkoci/Dinko Mulić/Luka Čolić je podbacila nakon Lukinih neprilika (zvrtanja) na početku staze te su završili tek na 4. mjestu.

Na kraju natjecanja medalje pobjednicima podijelio je gospodin Petar Lovrić, predsjednik Hrvatskog kajakaškog saveza.

Rezultati Prvenstva Hrvatske u slalomu na divljim vodama za seniore za 2010. godinu

Slike sa natjecanja možete vidjeti ovdje.

 

Kalendar

<<  Studeni 2021  >>
 Po  Ut  Sr  Če  Pe  Su  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930