• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

56. Münchner Kanuslalom 2010

U petak 01.10.2010. krenuli smo put Münchena na zadnju slalom utrku u ovoj sezoni. Kiša nas je pratila cijelim putem.

Kada smo došli u München, Tallkirchen (nešto kao Zagrebački Maksimir), slalom staza je bila postavljena, te smo odmah pristipili treningu na istoj.

Volim ovu utrku jer Švabo lijepo postavi stazu dan ranije te svi mogu trenirati na njoj već u petak, a i u subotu do 11 sati(omogućavaju svojim klincima dobar trening prije same trke). Kažu da u Njemačkoj organizator ima pravo na to. Pa kad može Švabo, možemo i mi. Otrenirali smo u petak dobra 2 sata, a i u subotu ujutro prije trke.

Nakon treninga pojavila se simpatična švabica imenom Jana, te nas odvela u njezin klub gdje ja još nisam spavao, iako dugi niz godina pohodim Münchenski slalom. Klub sličan našem, drveni s velikim prostorijama i krevetima na katu, te normalno malom kuhinjicom i frižiderom punim nekakve tekučine koju švabo troši na Oktoberfestu. Probali i mi. I dobro.

Samo natjecanje nije bilo loše. U subotu su napadali kadeti.

Kajakaši: Ren Korpes zauzeo je 14. mjasto, a mlađi Miha Lončar bio je 12. u svojoj konkurenciji.

Kanuisti: Antonio Mrva i Filip Kostić Križan zauzeli su 5. i 6. mjesto.

Nisam zadovoljan sa postignutim rezultatima, već mislim da su mogli bolje.

Nedjelja, napadaju seniori i juniori. Prvo junior Filip Kuftinec. Prva vožnja dosta tvrda sa 4 kaznene sekunde, pa druga puno bolja i mekanija sa jednom greškom postavlja ga na 10. mjesto. Mogao je biti među prvih 6 kajakaša.

K1 seniori: Filip Karamarko (Končarevac u našim redovima) osvojio je 2. mjesto što je izvrsno.

A u kanuistima samo dvojica: Matija Marinić i Tobias Mannheim. Sve je mirišalo na dobar dvoboj. I bio je. U Marinićevu korist i to 10 sekundi razlike.

Po krasnom i sunčanom vremenu napustili smo München, a i ovu sezonu slaloma.