• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Svjetsko seniorsko prvenstvo u spustu Sort 2010.

Hrvatski reprezentativci u spustu na divljim vodama osvojili su na Svjetskom prvenstvu u Španjolsoj 5 medalja. Prvenstvo se održalo od 07-13.06.2010. u Sortu na rijeci Noguera Pallaresa.

U pojedinačnoj konkurenciji klasičnog spusta u disciplini C1 naši reprezentativci su osvojili prva dva mjesta. Emil Milihram ponovo je osvojio titulu svjetskog prvaka a odmah iza njega drugo mjesto je pripalo Tomislavu Lepanu dok je treći bio Jošt Zakrajšek (SLO).

U ekipnom natjecanju u klasičnom spustu u disciplini 3xC1 naša ekipa u sastavu Emil Milihram, Tomislav Lepan i Igor Gojić osvojili su 2. mjesto i srebrnu medalju. Do zlata im je nedostajalo malo sreće ili 0,84 sekunde.

U sprintu u pojedinačnom natjecanju Emil Milihram je osvojio 2. mjesto iza Yanna Claudpierrea (FRA). Igor Gojić je završio na 5. mjestu dok je Tomislav Lepan bio 7.

U ekipnom natjecanju 3xC1 u sprintu naša posada, ista kao i iz klasičnog spusta, ponovo je osvojila 2. mjesto ovaj puta iza francuske ekipe i to samo za 0,31 sekundu.

Na ovom svjetskom prvenstvu, osim već spomenutih osvajača svjetskih medalja, nastupili su još Filip Benjak u disciplini C1 (klasični spust 17. mjesto, sprint također 17. mjesto) i C2 posada Elvis Sanjković i Siniša Martinčević (klasični spust 8. mjesto, sprint 9. mjesto).