U subotu 09.05.2009 na Špici u Celju održana je prva slalom utrka za Slovenski pokal za mlađe kategorije i tradicionalni Majski spust. Ukupno je bilo prijavljeno 160 natjecatelja iz 13 klubova. Natjecanju su prisustvovala i tri hrvatska kluba (KKK Zagreb, KK Končar i KKK Varteks).
Na Majskom spustu nastupilo je 50 natjecatelja. U kategoriji C1 pobijedio je Emil Milihram iz KKK Varteks. Najbrži kajakaš je bio Jernej Korenjak iz Ljubljane, a najbrža kajakašica domaća Lučka Cankar.
Na slalom utrci za Slovenski pokal dominirali su slovenski natjecatelji dok su naši dečki skupljali iskustvo i trudili se dati sve od sebe. Pohvalno je što se napredak vidi iz trke u trku i uskoro možemo očekivati da se ravnopravno suprotstave konkurenciji.





Komentari