• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Prvenstvo Balkana u slalomu na divljim vodama, Banja Luka 2010

Otvoreno prvenstvo Balkana održalo se 17.7.2010 u kanjonu Tijesno pored Banja Luke. Uz domaće natjecatelje nastupile su i ekipe Slovenije, Makedonije, Srbije, Crne Gore, Češke, Slovačke i ekipe iz Hrvatske.

Naši seniori otišli su tjedan dana ranije i odradili pripreme dok su kadeti i juniori krenuli za njima u četvrtak kako bi se stigli upoznati sa stazom prije same trke.

Novost je bilo noćno finale održano u kanjonu pod svjetlom reflektora popraćeno televizijskim kamerama.

Banja Luka se kandidira za organizaciju Svjetskog juniorskog i U23 prvenstva sljedeće godine tako da su trku popratili i predsjednik i glavni tajnik Europske kajakaške federacije.

Što se rezultata tiče možemo biti jako zadovoljni. Dinko Mulić osvojio je zlato u kategoriji K1 seniori dok je u istoj kategoriji srebro osvojio Marko Mrkoci. Kategorija C1 seniori također nije bila iznenađenje jer je zlato odnio Matija Marinić. Filip Kuftinec izborio je finale u K1 juniorima te je na kraju osvojio 11 mjesto od ukupno 33 natjecatelja. Najmlađi natjecatelji dobili su jedno veliko iskustvo koje će im koristiti u daljnjim natjecanjima.